Тотемне видавництво йде до вас

Хотіла сказати, як нечасто я тут вдаюся до реклами – але краще до суті. “Тотемне видавництво” – це дівчата, які не побоялись взяти і зробити. Історія, з якою вони зараз ідуть до нас – замахується на сиву давнину, про дівчат, сильна і має шанси стати улюбленою. Тому запрошую вас до них і викладаю уривок з твору Інни Ковалишени “Дгарма”, першого їхнього видання.

.…Пізно увечері вони поверталися з гавані, якщо не друзями, то добрими приятелями. Ліайна, на відміну від тих рідкісних купців, що зазирали в Аванті, не чванилася і не лаяла “країну жебраків”. Вона тільки кивнула, почувши сумні слова про те, що Аванті — найбідніша з країн, з усіх заснованих араями, і замислено протягнула:

— Гадаю, це можна виправити. Але потрібен час і багато зусиль.

Вона розповіла про батьківщину Деяни, острів, де кожна третя жінка вміє заклинати вітри. Про рідне королівство, про таємничий Місячний народ, на землях якого бувала, про те, що сама в дитинстві була дрібною злодюжкою, аж поки одного разу їй не посміхнулася богиня Долі.

— Це моя друга подорож, але перша — в таку далечінь. Всі називали її не інакше як безумством, але я вірила, що богиня Долі допоможе мені. І не помилилася, як бачиш. Якщо я без пригод повернуся додому, то отримаю шалений прибуток. Відколи загинула Мелукка, прянощі, що їх раніше возили звідси велонські купці, стали надзвичайно дорогими. А ще ваші тканини. Вони прекрасні і не поступаються красою та міцністю шовку з Великої Західної імперії.

— В імперії вміють ткати вісім різновидів шовку, — відказав Аджит, — Але наші ткалі теж майстерні.

— Дуже майстерні, — підтвердила Пташка. — Я куплю тут різних тканин, і, може, наступного разу доведеться присилати в Аванті чотири кораблі: два для прянощів і два для тканин.

Її жарт несподівано обнадіяв Аджита. Вона збирається повертатися. Збирається торгувати з їхньою країною. Можливо, вони зуміють таки вибратися з бідності, хоч і далеко навіть столиці Аванті до слави та багатства мертвих міст Мелукки. Хоча й багатшим королівствам араїв далеко. Але можливо, з Аванті ще хтось захоче торгувати і торгівля оживить королівство. Можливо, це майбутнє прожене тінь минулого, що нависала над Аванті та над усіма королівствами араїв…

Наразі отримати доступ до повного тексту можна за платною підпискою.

Facebook Comments
Facebooktwittertumblrmail

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *